Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesTSC America Inc. 1KSMB15CA M4G
1KSMB15CA M4G
5S-1KSMB15CA M4G
1KSMB15CA M4G
DIODE
Product Description
Packaging:0.12474
Series:0
Type:-
Unidirectional Channels:1KSMB
Bidirectional Channels:Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):Zener
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:1
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):12.8V
Power - Peak Pulse:14.3V
Power Line Protection:21.2V
Applications:47.2A
Capacitance @ Frequency:1000W (1kW)
Operating Temperature:No
Mounting Type:General Purpose
Package / Case:-
Supplier Device Package:
Package / Case:-
Other:Surface Mount,DO-214AA,SMB,DO-214AA (SMB)
Related special
  • TE Connectivity
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • In stock
  • TE Connectivity
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
  • Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
  • Molex
  • Hand Crimp Tool JHTR1031C
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors